Kupní smlouva na nemovitost

Též smlouva o koupi nemovitých věcí, je soukromoprávní smlouva, u níž dochází k převodu vlastnického práva z prodávajícího na kupujícího. Prodávající je tak povinen nemovitost odevzdat kupujícímu, který je mu tímto zavázán předmět koupě převzít a zaplatit za něj stanovenou kupní cenu. Komplexní kupní smlouva má obsahovat určení smluvních stran (prodávající, kupující), bližší definici nemovitosti, stanovenou cenu za převod, způsob a termín úhrady kupní ceny. Vyžadují se i úředně ověřené podpisy a zhotovení kopie smlouvy. Současně se smlouvou o koupi nemovitých věcí je požadováno vypracování návrhu k zahájení řízení o vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí, v opačném případě by řízení nebylo vůbec zahájeno.

Související články

Smlouva o zprostředkování prodeje nemovitosti: na co si dávat pozor?

Téma: Odstoupení od kupní smlouvy Zprostředkovatelská smlouva Provize realitních kanceláří Realitní makléř Exkluzivní smlouva

Prodáváte či pronajímáte svou nemovitost s pomocí realitního makléře? Čeká vás tedy uzavření zprostředkovatelské smlouvy. Co by měla obsahovat, jaké jsou typy smluv a na co si dávat pozor?

Přečíst článek

Jak na převod nemovitosti?

Téma: Přepis nemovitosti Převod nemovitosti Katastr nemovitostí Advokátní úschova Dědická daň Darovací smlouva na nemovitost Daň z nabytí nemovitosti

Převod nemovitosti je poměrně komplikovaný proces, který vyžaduje vysokou míru pozornosti. Jaké jsou jednotlivé kroky převodu nemovitosti a s jakými problémy se můžete setkat? Dozvíte se tady.

Přečíst článek

Kupní smlouva: na co si dávat pozor?

Téma: Odstoupení od kupní smlouvy Zástavní právo Družstevní vlastnictví

Mnoho práv a povinností smluvních stran upravuje zákon, jiné je potřeba specifikovat smluvně. Na co si dát pozor u kupní smlouvy na nemovitost? Čtěte v tomto článku.

Přečíst článek

Jak se připravit na prodej bytu

Téma: Prodej nemovitosti Katastr nemovitostí List vlastnictví (LV)

Přečtěte si naše tipy, co jak se správně připravit na prodej bytu, abyste později ničeho nelitovali.

Přečíst článek

Jak prodat nemovitost bez realitky úspěšně a bezpečně?

Téma: Provize realitních kanceláří Realitní makléř Prodej nemovitosti

Prodej nemovitosti je pro mnoho lidí největší transakce, jakou za svůj život udělají. Jak na to a jaké výhody a nevýhody má prodej domu bez realitky? Čtěte v toto článku.

Přečíst článek