Převod nemovitosti

Převod nemovitosti

Převod nemovitosti, zpravidla převod domu, bytu či pozemku, může být uskutečněn několika způsoby či dokumenty, a to kupní smlouvou, darovací smlouvou nebo prostřednictvím dědictví. Převod může vykonat výhradně vlastník nemovitosti, případně pak osoba vybraná a zplnomocněná vlastníkem. Změnu vlastníka nemovitosti lze provést pouze na základě návrhu vkladu do katastru nemovitostí. Pokud jsou splněny všechny požadavky pro převod dané nemovitosti, bude návrh na vklad katastrálním úřadem zpracován do 30 dní ode dne jeho podání. Převod nemovitosti je bezúplatný pouze v případě darování či dědictví. 

 

Prodáváte nemovitost?

Nechte si od nás doporučit osvědčeného makléře, opravdového specialitu
v oboru, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě.

Vybíráme z 11 737 realitních makléřů z celé ČR  . Doporučíme vám pouze ty kvalitní, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě. Finální volba je čistě na vás. Naše srovnání je nezávazné a zdarma.

Související články

Jak na darování nemovitosti

Téma: Darovací daň Darovací smlouva na nemovitost Daň z nabytí nemovitosti

Nejčastěji se nemovitosti darují mezi příbuznými, a to proto, že darování je mnohem levnější i rychlejší než jiné formy převodu nemovitosti. V tomto článku vám poradíme jak na to.

Přečíst článek

Proč využít advokátní úschovu

Téma: Notářská úschova Advokátní úschova Bankovní úschova Úschova u realitní kanceláře

Při převodu nemovitosti operují obě smluvní strany s vysokými částkami. Kromě sepsání kupní smlouvy a návrhu na vklad do katastru je důležité dbát zvýšené opatrnosti i při převodu částky za nemovitost. Přečtěte si o tom více.

Přečíst článek

Jak na převod nemovitosti?

Téma: Kupní smlouva na nemovitost Přepis nemovitosti Katastr nemovitostí Advokátní úschova Dědická daň Darovací smlouva na nemovitost Daň z nabytí nemovitosti

Převod nemovitosti je poměrně komplikovaný proces, který vyžaduje vysokou míru pozornosti. Jaké jsou jednotlivé kroky převodu nemovitosti a s jakými problémy se můžete setkat? Dozvíte se tady.

Přečíst článek