Úschova u realitní kanceláře

Úschova u realitní kanceláře

Jde o zprostředkovatelský vztah vyplývající ze strany kupujícího, který se tímto zaručuje prodávajícímu, že dostane za svou nemovitost zaplaceno stanovenou kupní cenu, jakmile budou vlastnická práva převedena do katastru nemovitostí. Třetí stranu v tomto vztahu zajišťuje právě realitní kancelář, jež slibuje službu úschovy peněz po nezbytně nutnou dobu a za nižší finanční náklady. Realitní kancelář však není nijak profesně regulována, může dojít k jejímu krachu, ke zpronevěření vašich peněz nebo na ni může být uvalena exekuce. Převedených financí se tak nemusíte, vy ani prodávající, už nikdy dočkat. Úschovu proto nelze doporučit ani u té největších realitní kanceláře v ČR. Rozumnou alternativu představuje advokátní, notářská nebo bankovní úschova.

Prodáváte nemovitost?

Nechte si od nás doporučit osvědčeného makléře, opravdového specialitu
v oboru, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě.

Vybíráme z 11 737 realitních makléřů z celé ČR  . Doporučíme vám pouze ty kvalitní, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě. Finální volba je čistě na vás. Naše srovnání je nezávazné a zdarma.

Související články

Proč využít advokátní úschovu

Téma: Notářská úschova Advokátní úschova Bankovní úschova Převod nemovitosti

Při převodu nemovitosti operují obě smluvní strany s vysokými částkami. Kromě sepsání kupní smlouvy a návrhu na vklad do katastru je důležité dbát zvýšené opatrnosti i při převodu částky za nemovitost. Přečtěte si o tom více.

Přečíst článek