Jakého makléře vybrat?

Jakého makléře vybrat?

Jak se zorientovat v makléřské „džungli“.

Řešíte prodej bytu? O jeho prodej se bude jistě ucházet spousta realitních kanceláří nebo makléřů. Ze zkušenosti už však víme, že byť se jejich kvality i rozsah služeb mnohdy diametrálně liší, nebojí se nekvalitní makléři říct si o stejnou výši provize jako ti kvalitní. Anebo úplně naopak: mnohdy volí neprofesionální makléři cestu podbízení s nižší provizí a samotnému prodeji přitom zdaleka nevěnují tolik péče a energie, kterou si prodej bytu zasluhuje. Ve výsledku pak majitel získává v čisté sumě méně peněz, než které by obdržel s makléřem, který zná svou cenu a svou práci odvádí pořádně.

V této „džungli“ makléřských služeb vám proto rádi pomůžeme s naší službou FÉRmakléři.cz. Stačí nám poslat pouze krátké info o vaší nemovitosti a my pro vás ověřené makléře oslovíme. Někteří jsou z větších realitních kanceláří, někteří z menších. Se všemi ale spolupracujeme a máme na ně dobré reference. Na email pak obdržíte až 3 nabídky makléřů pro vaše rychlé posouzení. Je na vás, zda se makléře rozhodnete kontaktovat, či nikoli. Jelikož je však zprostředkování prodeje vždy o vzájemné domluvě a každý případ je určitým způsobem specifický, určitě vždy doporučujeme preferovanému makléři nezávazně zavolat a blíže se pobavit o tom, co pro vás může udělat. Přes telefon budete mít alespoň možnost zjistit, jak na vás makléř působí i po té lidské stránce. Protože i osobní sympatie hrají roli v tom, zdali budete s prodejem bytu skutečně spokojení.

Publikováno: 15.8.2017

Poslední aktualizace: 2.11.2019

Téma: Prodej nemovitosti Provize realitních kanceláří Realitní makléř

Související články

Bytová krize v Praze: dosáhly ceny nemovitostí svůj strop?

Téma: Prodej nemovitosti Ceny nemovitostí

Ceny bytů dosahují historická maxima a vyrovnají se cenám v mnohých, podstatně bohatších západních metropolích. Jaká je cena za metr čtvereční a jaké jsou nejžádanější lokality? Dozvíte se v našem článku.

Přečíst článek

Daň z nabytí nemovitosti 2019

Téma: Prodej nemovitosti Daň z nabytí nemovitosti Daň z převodu nemovitosti

Daň z příjmu z prodeje nemovitosti není jedinou daní, která se pojí s prodejem nemovitosti. Další „finanční zátěž“ představuje daň z nabytí nemovitých věcí. Zjistěte, kolik vás bude stát a kdy ji platit nemusíte.

Přečíst článek

Daň z příjmu z prodeje nemovitosti 2019

Téma: Daň z nabytí nemovitosti Prodej nemovitosti

Peníze, které získají lidé z prodeje či převodu nemovitosti, představují jejich příjem, a ten jsou povinny fyzické osoby podle zákona o dani z příjmů zdanit. Přečtěte si, jak na to.

Přečíst článek

Potřebujete se poradit?

Vyplňte své kontaktní údaje, naši zkušení odborníci vám rádi pomůžou.

Odesláním formuláře souhlasím s smluvnímí podmínkami a se zpracováním osobních údajů .

Mohli jste nás vidět
v těchto médiích