K předání nemovité věci by mělo zpravidla docházet až po zapsání kupce jako vlastníka do katastru nemovitostí, ovšem nemusí to být pravidlem a nemovitost může být předána i v době, kdy ještě kupující není jejím oficiálním vlastníkem, tato varianta však není zcela bez rizik. Datum předání nemovitosti má být ustanoveno v kupní smlouvě a součástí převzetí by měl být předávací protokol. Ten má obsahovat, kromě obecných náležitostí, také bližší specifikace nemovitosti nebo vlastnického podílu, co vše je součástí koupě a stavy měřidel. Při přejímce by si měl nový majitel vše řádně zkontrolovat a do tří měsíců, od vkladu do katastru nemovitostí, zaplatit daň z nabytí nemovité věci.
Prodáváte nemovitost?
Nechte si od nás doporučit osvědčeného makléře, opravdového specialitu
v oboru, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě.
Vybíráme z 11 737 realitních makléřů z celé ČR . Doporučíme vám pouze ty kvalitní, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě. Finální volba je čistě na vás. Naše srovnání je nezávazné a zdarma.
Související články
Provize realitní kanceláře
Téma: Realitní makléř Odhad ceny nemovitosti Advokátní úschova Provize realitních kanceláří
Český realitní trh trpí vysoce netransparentním prostředím, a proto je pro majitele nemovitosti velmi těžké se v něm vyznat. Sepsali jsme proto základní rady, jak se v provizích zorientovat.
Přečíst článek