Daň z převodu nemovitosti

Daň z převodu nemovitosti

V současné době je jejím platným názvem daň z nabytí nemovitosti, známá je však také nepřesně jako daň majetková. Blíže představuje 4 % z kupní ceny nemovitosti nebo i z ceny obvyklé v dané lokalitě. Plátcem daně z nabytí nemovitosti je ze zákona kupující, který je povinen ji uhradit do 3 měsíců od konce měsíce, ve kterém na něj byla převedena vlastnická práva do katastru nemovitostí. Daň z nabytí nikdy neplatí dědic nebo obdarovaný, a rovněž se nepojí s koupí družstevního bytu (přesněji s koupí podílu na bytovém družstvu).

Prodáváte nemovitost?

Nechte si od nás doporučit osvědčeného makléře, opravdového specialitu
v oboru, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě.

Vybíráme z 11 737 realitních makléřů z celé ČR  . Doporučíme vám pouze ty kvalitní, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě. Finální volba je čistě na vás. Naše srovnání je nezávazné a zdarma.

Související články

Výpočet daně z nemovitosti - kdy a jak se platí

Téma: Daň z nabytí nemovitosti Ceny nemovitostí

Pořídili jste si vlastní nemovitost? V tom případě z ní každý rok budete odvádět daň z nemovitých věcí. Zjistěte, kolik budete platit a jak správně daňové přiznání podat.

Přečíst článek

Daň z nabytí nemovitosti 2021

Téma: Prodej nemovitosti Daň z nabytí nemovitosti

Daň z příjmu z prodeje nemovitosti je již jedinou daní, kterou nový majitel nemovitosti musí zaplatit. Daň z nabytí nemovitých věcí byla zrušena k 25.9.2020. Kupující si i nadále mohou od základu daně z příjmu odečítat úroky z úvěru na bydlení.

Přečíst článek