Plomba na katastru

Plomba na katastru

Plomba u jakékoliv nemovitosti v katastru znamená, že u ní dochází k nějaké právní změně, tudíž není možné do právě probíhajícího řízení zasahovat jinými změnami. Zda je nemovitost takzvaně „zaplombovaná“ lze zjistit online na stránkách Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, a to přímo ve výpisu z katastru nemovitostí, též listu vlastnictví (LV), v části D. 

Typicky se můžeme s plombou u nemovitosti setkat v případě, že byl podán návrh na vklad vlastnického práva, případně práva zástavního apod. Po tom, co je na katastrální úřad doručen návrh na vklad, je nejpozději do následujícího pracovního dne předmětná nemovitost označena plombou (písmenem P). To znamená, že kdyby v této době chtěl podat návrh na vklad někdo další, nebude mu to umožněno. Takto zůstane nemovitost zaplombovaná po celou dobu řízení a zruší ji až příslušný katastrální úřad, a to buď provedením vkladu, nebo naopak zastavením řízení či rozhodnutím o zamítnutí vkladu.

Prodáváte nemovitost?

Nechte si od nás doporučit osvědčeného makléře, opravdového specialitu
v oboru, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě.

Vybíráme z 11 737 realitních makléřů z celé ČR  . Doporučíme vám pouze ty kvalitní, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě. Finální volba je čistě na vás. Naše srovnání je nezávazné a zdarma.